מאת: מירי פבזנר- רוקחת B.Pharm ומדריכת הנקה מוסמכת. פייסבוק: מירי פבזנר- הנקה. בריאות.תזונה

הקיץ מתחיל ואיתו מתחילה עונת החופשות בארץ ובחו"ל. אילו תכשירים כדאי לא לשכוח בבית על מנת להבטיח חופשה רגועה וללא הפרעות?

1.      קרם הגנה לתינוקות- שימו לב שלא כל התכשירים מתאימים לשימוש מגיל אפס וחלקם מותרים רק מגיל חצי שנה. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות על האריזה ולוודא שהתכשיר אכן מתאים לגיל התינוק.

2.      תכשיר למניעת עקיצות יתוש שמתאים לתינוקות.

3.      תכשיר להרגעת עור מגורה למקרה של עקיצות יתוש או כוויות שמש קלות. ישנם תכשירים שונים המבוססים על צמחים. תשאלו בבתי המרקחת.

4.      תרופה להורדת חום (תכשיר המכיל פרצטמול כגון אקמולי או נובימול או אם התינוק הינו מעל גיל חצי שנה תכשיר המכיל איבופרופן כגון נורופן).

5.      משחה לטיפול בתפרחת חיתולים שעזרה לכם בעבר.

6.      תרסיס מי מלח לאף

7.      פניסטיל ג'ל- למקרה של אלרגיה בעור, המתבטאת בפריחה וגרד (למשל תגובה אלרגית לאבקת כביסה שהילד אינו רגיל עליה במגע עם מצעים).  פניסטיל הוא תרופה אנטיהיסטמינית והוא מתאים גם לטיפול בכוויות קלות ובעקיצות.

8.      מגבונים לעיניים לתינוקות- נוחים לשימוש לצורך ניקוי הפרשות במקרה של דלקת עיניים.

9.      תמיסה לחיטוי פצעים כגון פולידין או סביעור,פד גזה דביק ופלסטרים.

איך תזהו סימנים של התייבשות אצל הקטנטנים?

תסמיני התייבשות כוללים ירידה במספר החיתולים הרטובים או חיתול יבש למרות שעברו מספר שעות מההחלפה הקודמת, בכי ללא דמעות, פה יבש, העור הופך לפחות גמיש (אם אתם צובטים את העור, לוקח לו זמן לחזור לצורתו המקורית, התינוק עלול להראות עייף מהרגיל או חסר מנוחה. במקרה שאתם חושדים שהילד התייבש חשוב לפנות בדחיפות לקבלת טיפול רפואי.

טיפים לשימוש נכון בקרם הגנה:

1.      חשוב לוודא שהתכשיר שאתם רוכשים מתאים לגיל הילד (לא כל הקרמים לתינוקות מתאימים לשימוש מגיל אפס)!

2.      חשוב למרוח את הקרם בכמות נדיבה ולחסות היטב את העור החשוף. לפי ההנחיות של משרד הבריאות יש למרוח את הקרם גם מתחת לבגד ים כי הבד של בגד ים אינו מספק הגנה טובה מפני השמש.

3.      חשוב למרוח את הקרם כעשרים דקות לפני החשיפה לשמש כי לוקח זמן עד שהקרם נספג בעור.

4.      חשוב לחדש מריחה כל שעתיים ואחרי כל טבילה בים או בבריכה.

שתהיה לכם חופשה נעימה ובטוחה!